Reklama

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

08.03.2021
Czyta się kilka minut
Kadr z filmu dokumentalnego "Margaret Atwood. Słowo to siła"
M

Margaret Atwood. Słowo to siła

Dokumentalny, reż. Nancy Lang, Peter Raymont, Kanada 2019, HBO GO 

Dla wielu kobiet na całym świecie jej książki stały się manifestem. Serialowa adaptacja „Opowieści podręcznej” utrwaliła w kulturze popularnej problematykę feminizmu i wylansowała nową ikonografię. Dokument przedstawia Atwood jako czerpiącą z wielu źródeł pisarkę, niestrudzoną aktywistkę oraz wizjonerkę, której dzieło, będące w dużej mierze upiorną dystopią, wyprzedziło swój czas.

DAU. Natasza

Dramat, reż. Ilja Chrżanowski, Jekaterina Oertel, Rosja 2020, VOD Nowe Horyzonty

Stalinowski terror jeszcze nigdy nie był na ekranie aż tak demoniczny wobec bezbronnej jednostki. Doświadcza tego niemłoda kierowniczka kantyny przy tajnym instytucie badawczym, wplątana w polityczną intrygę. Film jest częścią kontrowersyjnego eksperymentu o...

1965

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]