Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

WARIACJE KOLBERGOWSKIE

WARIACJE KOLBERGOWSKIE

16.02.2014
Czyta się kilka minut
Oskar Kolberg, etnograf, 1814 – 1890
Okładka dodatku "Wariacje Kolbergowskie"
R

Redakcja: Anna Niedźwiedź, Marcin Żyła

Współpraca: Jacek Ślusarczyk

Fotoedycja: Grażyna Makara, proj. graf. Marek K. Zalejski

Za wszechstronną pomoc dziękujemy pracownikom Muzeum Etnograficznego im. Seweryna Udzieli w Krakowie: Alicji Małecie, Barbarze Kożuch i Marianowi Długoszowi. Wszystkie ilustracje - poza oznaczonymi inaczej - pochodzą z tego muzeum.

Dodatek powstał we współpracy z Uniwersytetem Łódzkim i Muzeum Etnograficznym im. Seweryna Udzieli w Krakowie

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]