Reklama

W SKRÓCIE

W SKRÓCIE

24.03.2014
Czyta się kilka minut
18 – 24 marca
P

Poetka Wolności. Laureatką przyznawanej w Gdańsku Nagrody Literackiej Europejski Poeta Wolności została w tym roku Dorta Jagić z Chorwacji za tom „Kanapa na rynku”, który w Polsce ukazał się w przekładzie Małgorzaty Wierzbickiej. Nagrodzie poświęciliśmy dodatek w „TP” nr 12.

Poetycki kanon z a5. „Nie opuszcza życia, żeby być w wierszu, życie poszerza o wiersz” – pisze Jarosław Mikołajewski o poezji Julii Hartwig na okładce jej „Wierszy wybranych”, ukazujących się właśnie nakładem Wydawnic­twa a5. To piękne zdanie można odnieść także do innych poetów nowej serii a5 – równocześnie do księgarń trafiły bowiem „Wiersze zebrane” Stanisława Barańczaka oraz tomy „Wybranych” Ryszarda Krynickiego i Adama Zagajewskiego. Tomy te znamy już z wcześniejszych edycji, teraz jednak zostały uzupełnione o płyty CD, na których poetyckie utwory czytają sami poeci...

2759

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]