Reklama

W Peru, czyli wszędzie

W Peru, czyli wszędzie

12.10.2010
Czyta się kilka minut
Mario Vargas Llosa już jest w literackim kanonie i Nobel ani mu w tym nie pomoże, ani nie przeszkodzi.
D

Dawno już noblowski werdykt Akademii Szwedzkiej w dziedzinie literatury nie wzbudził tak zgodnie ciepłych reakcji, ale też od dawna nie wyróżniono postaci tego formatu: Mario Vargas Llosa to pisarz pełnokrwisty, posiadający bogaty i zróżnicowany dorobek literacki, niestroniący od eksperymentu, ale dbający o czytelnika i wciąż twórczo aktywny. Człowiek o interesującej biografii, w której - jak w dobrej powieści - literatura przeplata się z polityką i romansem, a geograficzna sceneria co rusz się zmienia. Jest klasykiem - ale emocje budzić potrafi jak mało który pisarz współczesny.

Lima jak świat

Komentatorzy werdyktu powiedzieli już wiele, ale w zalewie najróżniejszych uwag, spostrzeżeń i opinii dwie wydały mi się szczególnie ciekawe. Hiszpańskojęzyczne media (wyjąwszy, co zrozumiałe, peruwiańskie) podkreślały, że to Nobel nie...

14407

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]