Reklama

W lesie nieprzeczytanych książek

W lesie nieprzeczytanych książek

11.03.2020
Czyta się kilka minut
SZKOCKA ARTYSTKA KATIE PATERSON Z PISARKĄ MARGARET ATWOOD / FOT. GIORGIA POLIZZI / MATERIAŁY PRASOWE
SZKOCKA ARTYSTKA KATIE PATERSON Z PISARKĄ MARGARET ATWOOD / FOT. GIORGIA POLIZZI / MATERIAŁY PRASOWE
K

Kto w drodze, ten nie kiśnie. Jak mówi popularne norweskie przysłowie – tylko spędzając czas na powietrzu nie tracimy humoru i świeżości spojrzenia. Traktujący poważnie to porzekadło mieszkańcy Oslo wolne popołudnia i weekendy chętnie spędzają na północ od centrum, w lasach Nordmarka. Najszybciej jest metrem.

Większość szlaków spacerowych rozpoczyna się w pobliżu ostatniej stacji, Frognerseteren. Jeśli pogoda akurat dopisuje, wysiada tam wielu amatorów pieszych wędrówek, kąpieli i pikników. Okolice jeziora Sognsvann sprzyjają joggingowi, po którym, w jednej z przytulnych kafejek, można posilić się cynamonową bułeczką lub gofrem. I właśnie drogowskazów na restaurację powinniśmy szukać, jeśli chcemy dotrzeć do Biblioteki Przyszłości. Stamtąd, półtorakilometrowym odcinkiem trasy narciarstwa biegowego, skręcamy pod górę, na wzgórze Frønsvollen. Mniej więcej po stu metrach lekkiej...

2555

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]