Reklama

Ładowanie...

Václav Havel nie żyje

18.12.2011
Czyta się kilka minut
Przypominamy debatę, którą Tygodnik Powszechny przeprowadził w 2003 roku z okazji przyznania Václavowi Havlowi Medalu Świętego Jerzego. Rozmawia dwóch Laureatów: Václav Havel i Adam Michnik.Zapraszamy też do obejrzenia unikatowych nagrań wideo z tamtej uroczystości.
R

RACHUNEK ZWYCIĘSTW, RACHUNEK WOLNOŚCI

rozmawiali w Ołomuńcu Václav Burian i Krzysztof Burnetko

wywiad ukazał się w "Tygodniku Powszechnym" nr 43/2003

KRZYSZTOF BURNETKO: - Starym dziennikarskim obyczajem zacznijmy od pytań fundamentalnych...

VÁCLAV BURIAN: - Panie Prezydencie, nasi polscy przyjaciele uznali za oczywiste, że najlepszym miejscem dla naszego spotkania będzie lokal, w którym pije się piwo. Pańska “Audiencja“ jest z pewnością pod wieloma względami autobiograficzna, a skoro tak, to Pan raczej za piwem nie przepada...

VÁCLAV HAVEL: - Na to absolutnie podstawowe pytanie mogę odpowiedzieć wprost: piję piwo rano jako lekarstwo i piję je przed snem jako część zabiegów ułatwiających zaśnięcie. W ciągu dnia natomiast, zwłaszcza do posiłków,...

29575

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]