Reklama

Uwagi byłego seminarzysty

Uwagi byłego seminarzysty

21.05.2013
Czyta się kilka minut
„TP” 19/2013
P

Piszę do Państwa po raz pierwszy, pozwolę sobie więc na wstępie podziękować za wszystkie lata, przez które „Tygodnik” jest ze mną. Postanowiłem napisać kilka słów na temat przedostatniego („TP” 19/2013) wydania oraz tytułu z okładki. Gdy zobaczyłem temat, bardzo byłem ciekawy i jednocześnie trochę zaniepokojony (może dlatego, że spędziłem w seminarium duchownym 4 lata). „Co wy wiecie o klerykach, prawdziwe życie polskich seminariów” – głosił tytuł odsyłający do reportażu rozpoczynającego blok tekstów. Zadam pytanie: co my wiemy o klerykach po przeczytaniu tego artykułu?
W moim odczuciu autorzy nie podjęli istoty rzeczy. Bo cóż wynika z informacji, co jedzą klerycy na śniadanie, albo ile czasu mają na studium? Ci ludzie mają być dla nas kiedyś przewodnikami duchowymi. Może ważniejsze jest pokazanie, jaka jest dzisiaj ich duchowość, postrzeganie świata. To, że jest „obowiązek”...

1833

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]