Reklama

Urlop w Edenie

Urlop w Edenie

24.06.2008
Czyta się kilka minut
Dobry odpoczynek ma w sobie coś z oswajania świata, dążenia, by poprzez czułą relację do tego, co się ogląda i gdzie przebywa, poczuć się u siebie.
/fot. KNA-Bild
N

Na podobieństwo Adama, który uczy się wszystkiego, co go otacza, nadaje imiona, wtapiamy się kontemplacyjnie w rzeczywistość.

Na łamach jednego z religijnych czasopism pewna kobieta - podkreślająca, że jest szalenie zapracowaną osobą - opowiadała o swoim zachwycie biblijnym opisem stworzenia świata. Nie był to jednak zachwyt bezkrytyczny: czuła się poirytowana tak skąpym potraktowaniem wątku siódmego dnia. "Napisane jest tylko, że Bóg odpoczął po całym swym trudzie. Ale jak odpoczywał? Co wtedy robił? Dlaczego Biblia nie wchodzi w szczegóły tak istotnej, praktycznej dla nas ludzi sprawy?!"

A jednak, choć nieznany pozostaje dokładny rozkład siódmego dnia w planie urlopowym Stwórcy, otrzymujemy pewną wskazówkę. "Bóg pobłogosławił ten dzień...". Odpoczynek spędził na błogosławieniu. Cóż to oznacza?

Dzień Bożego wytchnienia po...

6394

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]