Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Unia Europejska: ciągle chcemy być razem

Unia Europejska: ciągle chcemy być razem

20.08.2018
Czyta się kilka minut
Jeśli wierzą Państwo, że zjednoczona Europa to coś więcej niż interesy, mamy dobrą wiadomość: jest nas większość.
P

Pomimo brexitu, nastrojów ksenofobicznych i antyunijnej retoryki, wyniki sondażu przeprowadzonego na 17 tys. obywateli ośmiu krajów (w tym Polski) pokazują przywiązanie Europejczyków do idei solidarności. Prawie dwie trzecie ankietowanych opowiada się za granicami otwartymi dla mieszkańców innych państw Unii; tyle samo uważa za ważną eliminację rozwarstwienia ekonomicznego, a także pomoc rozwojową dla krajów rozwijających się; tylko co piąty Europejczyk uznaje, że opuszczenie Wspólnoty polepszyłoby sytuację na lokalnym rynku pracy. Aż 71 proc. pytanych o to Polaków uznało, że ich kraj zyskał na członkostwie.

Solidarność najbardziej doceniają obywatele państw, które ominął kryzys gospodarczy (Niemcy, Polska, Dania). Tam, gdzie kojarzy się ona z polityką oszczędnościową lub koniecznością spełnienia wymagań stawianych przez „silniejszych”, jej waga maleje – tylko 38 proc. Greków zagłosowałoby w referendum za pozostaniem w Unii. Wyniki badania na http://transsol.eu. ©℗

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]