Reklama

Ulubiony dzień pracowników

Ulubiony dzień pracowników

10.11.2019
Czyta się kilka minut
Piątek był dotąd ulubionym dniem pracowników. Teraz może polubią go również pracodawcy.
MIKE ABRAHAMS / CORBIS / GETTY IMAGES
W

W sierpniu br. szefowie japońskiego oddziału Microsoftu sprawdzili, jak na wydajność ponad 2,3 tys. ich podwładnych wpłynie skrócenie tygodnia pracy do czterech dni. Okazało się, że efektywność wzrosła aż o 40 proc. – przy jednoczesnym spadku zużycia energii elektrycznej o blisko jedną czwartą. Pracownikom – jak powiedział szef Microsoft Japan, Takuya Hirano – wolny piątek może z kolei pomóc w odnalezieniu zdrowych proporcji między karierą a życiem osobistym. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]