Reklama

Ładowanie...

Ukochany ojczysty orzełku!

05.11.2018
Czyta się kilka minut
Ptaszki ćwierkają, że najprawdopodobniej – w ramach pompy na stulecie – trzydziestoprocentowi włodarze mają ci zrobić lifting.
W

Włodarze, czyli w twoim wypadku oczywiście Antoni Macierewicz... żart, nie uciekaj, nie, spokojnie... bezpośrednio sam wicepremier Gliński wyznaczy ekspertów, więc będziesz w naprawdę dobrych, sprawdzonych, wielce kompetentnych rękach. Nie lękaj się, ptaszę! Teraz jesteś ponoć w 3D, a jako godło powinieneś być płaski, więc cię spłaszczą, żebyś im gdzieś nie uleciał z urzędów. Zamkną ci koronę, zaznaczając niepodległość, jakże pożądaną, której w otwartej koronie nie dostrzegają. Koniec prześwitów nad łebkiem! Nie muszę pisać, że będzie krzyż, gdyż tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem orzeł jest orłem, a Polka Polakiem.

Barwy wokół ciebie będą białe i czerwone, zamiast jasnoszarej i buraczkowej, co cieszy, potrzeba kolorystyczna była paląca, każdy to przyzna, ludność Lechistanu spać po nocach nie mogła z powodu owych buraczkowych naleciałości. Jeśli chodzi o barwy, idzie o ...

2855

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + karnet filmowy
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp roczny + karnet filmowy
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]