Reklama

Ukochany ojczysty orzełku!

Ukochany ojczysty orzełku!

05.11.2018
Czyta się kilka minut
Ptaszki ćwierkają, że najprawdopodobniej – w ramach pompy na stulecie – trzydziestoprocentowi włodarze mają ci zrobić lifting.
W

Włodarze, czyli w twoim wypadku oczywiście Antoni Macierewicz... żart, nie uciekaj, nie, spokojnie... bezpośrednio sam wicepremier Gliński wyznaczy ekspertów, więc będziesz w naprawdę dobrych, sprawdzonych, wielce kompetentnych rękach. Nie lękaj się, ptaszę! Teraz jesteś ponoć w 3D, a jako godło powinieneś być płaski, więc cię spłaszczą, żebyś im gdzieś nie uleciał z urzędów. Zamkną ci koronę, zaznaczając niepodległość, jakże pożądaną, której w otwartej koronie nie dostrzegają. Koniec prześwitów nad łebkiem! Nie muszę pisać, że będzie krzyż, gdyż tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem orzeł jest orłem, a Polka Polakiem.

Barwy wokół ciebie będą białe i czerwone, zamiast jasnoszarej i buraczkowej, co cieszy, potrzeba kolorystyczna była paląca, każdy to przyzna, ludność Lechistanu spać po nocach nie mogła z powodu owych buraczkowych naleciałości. Jeśli chodzi o barwy, idzie o ...

2855

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]