Reklama

Twarz Jezusa

Twarz Jezusa

24.03.2009
Czyta się kilka minut
Całun z Manoppello przez wieki nie budził większych emocji. Obecnie - szczególnie po prywatnej wizycie Benedykta XVI we włoskim sanktuarium w 2006 r. - jest jednym z najpopularniejszych wizerunków Jezusa. Sławy dodają mu też pewne zagadkowe cechy.
P

Powstał z bisioru: cienkiego materiału, którego nie da się zabarwić - a jednak męska twarz jest na nim wyraźna. Co więcej, kształt, proporcje, a nawet miejsca zranień na twarzy pokrywają się idealnie z negatywem twarzy na Całunie Turyńskim. Mówi się, że to twarz Chrystusa zmartwychwstałego.

W Polsce dzięki książce Paula Badde z 2006 r. "Boskie Oblicze" Manoppello zyskało na popularności. Dzięki nowej książce wieloletniego proboszcza z Manoppello zyskuje ona istotne teologiczne zaplecze. Co prowokuje do dalszych pytań.

Michale Giulio Masciarelli, "Tajemnica Manoppello. Mała teologia oblicza Jezusa", W Drodze, Poznań 2009

684

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]