Reklama

Twarz Jezusa

24.03.2009
Czyta się kilka minut
Całun z Manoppello przez wieki nie budził większych emocji. Obecnie - szczególnie po prywatnej wizycie Benedykta XVI we włoskim sanktuarium w 2006 r. - jest jednym z najpopularniejszych wizerunków Jezusa. Sławy dodają mu też pewne zagadkowe cechy.
P

Powstał z bisioru: cienkiego materiału, którego nie da się zabarwić - a jednak męska twarz jest na nim wyraźna. Co więcej, kształt, proporcje, a nawet miejsca zranień na twarzy pokrywają się idealnie z negatywem twarzy na Całunie Turyńskim. Mówi się, że to twarz Chrystusa zmartwychwstałego.

W Polsce dzięki książce Paula Badde z 2006 r. "Boskie Oblicze" Manoppello zyskało na popularności. Dzięki nowej książce wieloletniego proboszcza z Manoppello zyskuje ona istotne teologiczne zaplecze. Co prowokuje do dalszych pytań.

Michale Giulio Masciarelli, "Tajemnica Manoppello. Mała teologia oblicza Jezusa", W Drodze, Poznań 2009

684

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]