Reklama

Troska abp. Gądeckiego

Troska abp. Gądeckiego

28.02.2022
Czyta się kilka minut
L

List „braterskiej troski” napisał abp Stanisław Gądecki do przewodniczącego niemieckiego episkopatu bp. Georga Bätzinga – zaniepokojony ostatnimi decyzjami niemieckiej Drogi Synodalnej. List ukazuje, co myśli o kryzysie Kościoła najważniejszy polski hierarcha. Jego zdaniem mamy do czynienia przede wszystkim z kryzysem wiary świeckich, dlatego najważniejszą rolą biskupów jest bronić niezmiennego depozytu wiary przed naciskami liberalnego świata. Zamiast tego – zdaniem przewodniczącego polskiego episkopatu – Droga Synodalna stawia na „obniżenie standardów”, proponując zniesienie celibatu księży czy błogosławienie par homoseksualnych.

List „charakteryzuje się płaskim i mocno klerykalnym antymodernizmem” – odpowiedział wikariusz generalny diecezji ­Essen ks. Klaus Pfeffer, wskazując, że skandal nadużyć „w ogóle nie został w nim wspomniany”. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]