Reklama

Ładowanie...

Płeć w Kościele

16.05.2022
Czyta się kilka minut
Biblijny, binarny obraz nie uwzględnia naszej różnorodności. Jak odnaleźć mają się w nim np. osoby interseksualne? Niemiecka Droga Synodalna dostrzega to wyzwanie.
Witraż „Adam i Ewa w ogrodzie Eden”. Bazylika w Nicei, Francja. PHILIPPE LISSAC / GODONG / GETTY IMAGES
N

Nie milknie krytyka niemieckiej Drogi Synodalnej. Nie jest to zaskakujące, bo ten kościelny eksperyment – podjęty w odpowiedzi na kryzys pedofilski – przyjął strategię niezbyt często w Kościele katolickim widywaną: faktów dokonanych. Na przykład przez wezwanie do błogosławienia par żyjących w związkach nieregularnych, w tym homoseksualnych.

„W krajach takich jak Sri Lanka na co dzień konfrontujemy się z ludźmi, którzy nawet nie znają Jezusa Chrystusa. Dlatego musimy dbać o wierność Jego nauczaniu”, a Niemcy nie mogą tego nauczania zmieniać wedle własnego uznania – ubolewał niedawno metropolita Kolombo kard. Malcolm Ranjith w rozmowie z konserwatywnym amerykańskim portalem „National Catholic Register”.

Biskupi się spierają

To jeden z wielu głosów. Po opublikowaniu 22 lutego listu abp. Stanisława Gądeckiego do bp. Georga Bätzinga (omawianego przeze mnie na tych...

10973

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]