Reklama

Ładowanie...

Talmud w sieci

28.06.2011
Czyta się kilka minut
Co niedzielę 200 osób - nie tylko Żydów - siada przed komputerem, by uczestniczyć w wykładach pierwszej w Polsce internetowej jesziwy.
K

Krakowskie Stowarzyszenie Pardes działa od dekady - wydało wiele klasycznych tekstów judaizmu, a także tłumaczenia Tory i Talmudu. Pieczę nad wydawnictwem sprawuje rabin Sacha Pecaric, który przez osiem lat (do 2005 r.) był dyrektorem ds. religijnych Fundacji Laudera w Krakowie. W styczniu br. wygłosił serię wykładów w kilku miastach Polski, które transmitowane były na żywo w sieci i spotkały się z dużym zainteresowaniem. Paweł Jędrzejewski, sekretarz Jesziwy (szkoły talmudycznej): - Uświadomiło nam to, że internet osiągnął już taki poziom sprawności komunikacyjnej, iż warto wrócić do pomysłu jesziwy (rabin Pecaric prowadził przed 10 laty Jesziwę Pardes Lauder w Krakowie) i rozpocząć wykłady odbywane w sposób cykliczny i zorganizowany. Tak narodziła się idea internetowej Jesziwy Pardes - wyjaśnia.

Trwający trzy miesiące kurs rozpoczął się w kwietniu. Zajęcia...

3841

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]