Reklama

Talmud w sieci

Talmud w sieci

28.06.2011
Czyta się kilka minut
Co niedzielę 200 osób - nie tylko Żydów - siada przed komputerem, by uczestniczyć w wykładach pierwszej w Polsce internetowej jesziwy.
K

Krakowskie Stowarzyszenie Pardes działa od dekady - wydało wiele klasycznych tekstów judaizmu, a także tłumaczenia Tory i Talmudu. Pieczę nad wydawnictwem sprawuje rabin Sacha Pecaric, który przez osiem lat (do 2005 r.) był dyrektorem ds. religijnych Fundacji Laudera w Krakowie. W styczniu br. wygłosił serię wykładów w kilku miastach Polski, które transmitowane były na żywo w sieci i spotkały się z dużym zainteresowaniem. Paweł Jędrzejewski, sekretarz Jesziwy (szkoły talmudycznej): - Uświadomiło nam to, że internet osiągnął już taki poziom sprawności komunikacyjnej, iż warto wrócić do pomysłu jesziwy (rabin Pecaric prowadził przed 10 laty Jesziwę Pardes Lauder w Krakowie) i rozpocząć wykłady odbywane w sposób cykliczny i zorganizowany. Tak narodziła się idea internetowej Jesziwy Pardes - wyjaśnia.

Trwający trzy miesiące kurs rozpoczął się w kwietniu. Zajęcia...

3841

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]