Reklama

Taizé w Turynie

Taizé w Turynie

08.11.2021
Czyta się kilka minut
P

Pierwsze od początku pandemii Europejskie Spotkanie Młodych odbędzie się w Turynie od 28 grudnia 2021 r. do 1 stycznia 2022 r. Brat Alois, przełożony Wspólnoty z Taizé, zapowiedział je we Wrocławiu w grudniu 2019 r. na następny rok, zostało jednak przełożone ze względu na pandemię ­COVID-19.

W ramach 44. spotkania z cyklu „Pielgrzymka Zaufania przez Ziemię” odbędą się wspólne modlitwy, śpiew, medytacje oraz warsztaty na tematy religijne, ekumeniczne, artystyczne, a także dotyczące tematu migracji. Program poranny będzie się odbywał w parafiach, a popołudniowe spotkania tematyczne w różnych częściach miasta; część wydarzeń będzie transmitowana w sieci. Organizatorzy spodziewają się 6 tys. uczestników, którzy skorzystają z gościnności ośrodków parafialnych i szkół, ale przede wszystkim – turyńskich rodzin. „Otwarcie drzwi nieznajomemu nigdy nie jest rzeczą oczywistą – podkreślał...

1070

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]