Reklama

Tagle na prefekta

Tagle na prefekta

09.12.2019
Czyta się kilka minut
K

Kardynał Luis Antonio Tagle został nowym prefektem Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów, która po reformie ma być jedną z trzech najważniejszych i największych dykasterii Kurii Rzymskiej (na równi z Kongregacją Doktryny Wiary i nowo planowaną dykasterią dzieł miłosierdzia).

Arcybiskup Manili ma 62 lata, kapelusz kardynalski otrzymał od Benedykta XVI (na ostatnim konsystorzu), był również wymieniany wśród kandydatów na jego następcę. Jest uznanym teologiem, autorem pięciotomowej „Historii Vaticanum II”, a także cenionym duszpasterzem młodzieży i poliglotą. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]