Reklama

Szachy: nasi zagrali na medal

Szachy: nasi zagrali na medal

09.10.2018
Czyta się kilka minut
Ale go nie dostaną. Reprezentanci Polski zajęli czwarte miejsce w Olimpiadzie Szachowej rozgrywanej w gruzińskim Batumi.
CHESS24
P

Po dziewięciu rundach Polacy prowadzili w tabeli, ale na koniec przegrali z Chińczykami, którzy wywalczyli złoto (to nasza jedyna porażka w zawodach) i zremisowali z Indiami. Nad nami w klasyfikacji znalazły się jeszcze USA i Rosja, których w bezpośrednich meczach pokonaliśmy.

Kacper Piorun i Jacek Tomczak nie przegrali żadnej swojej partii, Radosław Wojtaszek i Kamil Dragun – po jednej. Lider naszej drużyny, zaledwie 20-letni Jan Krzysztof Duda (na zdjęciu z lewej) przegrał trzy razy, ale to on musiał mierzyć się z najlepszymi zawodnikami rywali. Z trzema szachistami z najwyżej notowanej piątki na świecie – Amerykaninem Fabiano Caruaną, Azerem Shakhriyarem Mamedyarovem i Ormianinem Levonem Aronianem – Duda zremisował. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]