Reklama

Ładowanie...

Syria: oblężone miasta

Syria: oblężone miasta

10.01.2016
Czyta się kilka minut
Sytuacja jest coraz gorsza, ludzie głodują, z głodu zjadają już psy i koty, gotują zupę z trawy:
Fot. facebook.com / photosmadaya
T

Takie informacje dotarły w minionym tygodniu za pośrednictwem serwisów społecznościowych ze zbuntowanych miast Madaja i Zabadani, położonych w górach zachodniej części kraju, od lata 2015 r. obleganych przez wojska Asada i wspomagające go siły Hezbollahu.

Oblegający nie przepuszczają transportów z żywnością. W Zabadani ma przebywać 10 tys. ludzi, w Madai – 40 tys. (głównie uciekinierzy z sąsiednich regionów; przed wojną miasto liczyło 10 tys. ludzi). Ceny żywności na czarnym rynku są ponoć astronomicznie wysokie: kilo cukru kosztuje równowartość 250 euro, kilo pszenicy 340 euro, litr oliwy 300 euro. Na publikowanych zdjęciach widać wychudzone dzieci. Wedle relacji z Madai z głodu zmarło tam już kilkadziesiąt osób. ©℗

Na podst. Bild / Facebook / Save.Azzabadani.and.Madaia

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]