Reklama

Susza: wody w Polsce będzie coraz mniej

Susza: wody w Polsce będzie coraz mniej

29.03.2021
Czyta się kilka minut
Cypr, Malta, Czechy i Polska – należymy do najuboższych w wodę krajów w Europie. Gwałtowne zmiany klimatyczne i stosowane od połowy ubiegłego wieku systemy melioracji gruntów uprawnych sprawiają, że wody w Polsce będzie jeszcze mniej. Jak nasze codzienne wybory konsumenckie wpływają na dostępność wody, czyli np. co moje ubranie ma wspólnego z wodą pitną? Czy w najbliższych latach będziemy mieć do czynienia z reglamentacją wody? I czy ja, jako obywatelka / obywatel, mogę jakkolwiek przeciwdziałać takiej sytuacji?

Posłuchaj

Z

Z Agnieszką Nowak – specjalistką do spraw ochrony środowiska i edukatorką ekologiczną z Fundacji Łąka – rozmawia Marta Filipiuk-Michniewicz.

Podkast jest częścią projektu „Susza w Polsce” prowadzonego we współpracy z Fundacją im. Heinricha Bölla w Warszawie, w ramach którego powstał dodatek do „Tygodnika Powszechnego” podejmujący temat suszy i ochrony wód.

Zapraszamy do zapoznania się z jego treścią na powszech.net/susza

Więcej szczegółów znaleźć można w ekspertyzie „Woda w rolnictwie” wydanej przez Fundację wspólnie z Koalicją Żywa Ziemia i WWF Polska.

Zobacz także ekspertyzę „Woda w rolnictwie” wydaną w 2020 r. przez Fundację im. Heinricha Bölla wspólnie z Koalicją Żywa Ziemia i WWF Polska: pl.boell.org/pl/2020/11/23/woda-w-rolnictwie

pobierz RSS Słuchaj w iTunes Słuchaj w Google Podcasts Słuchaj w Spotify Lecton

PODKAST POWSZECHNY

Oficjalny podkast „Tygodnika Powszechnego”: rozmowy z naszymi dziennikarzami, autorami i gośćmi. Tematy, kraj, świat, wiara i kultura, nauka i zmysły. Poważnie, a czasem mniej poważnie. Zapraszają Marta Filipiuk-Michniewicz, Michał Kuźmiński i Marcin Żyła.

Co miesiąc także audycje w autorskich cyklach: Punkt zwrotny oraz Własny pokój: Katarzyna Kubisiowska i jej goście | #DOM, czyli rozmowy Krzysztofa Storego o małej ojczyźnie | Sztuka powszechnie nieznana: Magdalena Łanuszka odkrywa dla nas na nowo średniowieczne dzieła | Miesiąc w nauce z autorskim przeglądem newsów naukowych Łukasza Lamży | Opowieści z Izraela: korespondencje Karoliny Przewrockiej-Aderet 

ZOSTAŃ PATRONEM PODKASTU POWSZECHNEGO NA PATRONITE »

Weź, słuchaj!

Wszystkie odcinki »

Współwydawcą Podkastu Powszechnego jest Fundacja Tygodnika Powszechnego

Współpraca: Audioteka.pl

 

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.