Susza: wody w Polsce będzie coraz mniej

Cypr, Malta, Czechy i Polska – należymy do najuboższych w wodę krajów w Europie. Gwałtowne zmiany klimatyczne i stosowane od połowy ubiegłego wieku systemy melioracji gruntów uprawnych sprawiają, że wody w Polsce będzie jeszcze mniej. Jak nasze codzienne wybory konsumenckie wpływają na dostępność wody, czyli np. co moje ubranie ma wspólnego z wodą pitną? Czy w najbliższych latach będziemy mieć do czynienia z reglamentacją wody? I czy ja, jako obywatelka / obywatel, mogę jakkolwiek przeciwdziałać takiej sytuacji?

29.03.2021

Czyta się kilka minut

Wyschnięte koryto Wisły w okolicy Kępy Zawadowskiej, Warszawa, grudzień 2020 r. / fot. Łukasz Szczepański / REPORTER
Wyschnięte koryto Wisły w okolicy Kępy Zawadowskiej, Warszawa, grudzień 2020 r. / fot. Łukasz Szczepański / REPORTER

Z Agnieszką Nowak – specjalistką do spraw ochrony środowiska i edukatorką ekologiczną z Fundacji Łąka – rozmawia Marta Filipiuk-Michniewicz.

Podkast jest częścią projektu „Susza w Polsce” prowadzonego we współpracy z Fundacją im. Heinricha Bölla w Warszawie, w ramach którego powstał dodatek do „Tygodnika Powszechnego” podejmujący temat suszy i ochrony wód.

Zapraszamy do zapoznania się z jego treścią na powszech.net/susza

Więcej szczegółów znaleźć można w ekspertyzie „Woda w rolnictwie” wydanej przez Fundację wspólnie z Koalicją Żywa Ziemia i WWF Polska.

Zobacz także ekspertyzę „Woda w rolnictwie” wydaną w 2020 r. przez Fundację im. Heinricha Bölla wspólnie z Koalicją Żywa Ziemia i WWF Polska: pl.boell.org/pl/2020/11/23/woda-w-rolnictwie

Podkast - stopka do wstrzyknięcia

PODKAST TYGODNIKA POWSZECHNEGO

Wszystkie odcinki »

Słuchaj w: Spotify Apple Podcasts Google Podcasts Lecton RSS

„Podkast Tygodnika Powszechnego”: o najważniejszych tematach z autorami i gośćmi „Tygodnika” rozmawiają Michał Kuźmiński Krzysztof Story. A także autorskie cykle: Jagielski Story, gdzie co dwa tygodnie informacje o najważniejszych wydarzeniach przeplatają się z historiami i anegdotami z podróży i pracy jednego z najwybitniejszych polskich reporterów i korespondentów wojennych, Wojciecha Jagielskiego, z którym rozmawia Krzysztof Story Punkt zwrotny oraz Własny pokójKatarzyna Kubisiowska i jej goście | Sztuka powszechnie nieznanaMagdalena Łanuszka odkrywa dla nas na nowo średniowieczne dzieła | Miesiąc w nauce z autorskim przeglądem newsów naukowych Łukasza Lamży. 

PODOBAŁ CI SIĘ PODKAST? WSPIERAJ NAS NA PATRONITE »

Weź, słuchaj!

Współwydawcą Podkastu Powszechnego jest Fundacja Tygodnika Powszechnego

Dziękujemy, że nas czytasz!

Wykupienie dostępu pozwoli Ci czytać artykuły wysokiej jakości i wspierać niezależne dziennikarstwo w wymagających dla wydawców czasach. Rośnij z nami! Pełna oferta →

Dostęp 10/10

  • 10 dni dostępu - poznaj nas
  • Natychmiastowy dostęp
  • Ogromne archiwum
  • Zapamiętaj i czytaj później
  • Autorskie newslettery premium
  • Także w formatach PDF, EPUB i MOBI
10,00 zł

Dostęp kwartalny

Kwartalny dostęp do TygodnikPowszechny.pl
  • Natychmiastowy dostęp
  • 92 dni dostępu = aż 13 numerów Tygodnika
  • Ogromne archiwum
  • Zapamiętaj i czytaj później
  • Autorskie newslettery premium
  • Także w formatach PDF, EPUB i MOBI
89,90 zł
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]