Reklama

Strzelanie rzutów

04.07.2016
Czyta się kilka minut
Więc Zaza bierze rozbieg. Zaza przed chwilą wprowadzony przez lisa murawy Conte, po 20. minutach meczodogrywki pod kątem karnego, co to go dotąd w życiu wykonywa bezbłędnie, jak to Zaza – specjalista od karnych rzutów piłki.
Jan Klata
D

Dopiero co wprowadzony, za moment odbędzie ceremonialnie swój pierwszy i ostatni w tym meczu kontakt z piłką. Ale wcześniej jest rozbieg, niestety. Rozbieg Zazy nieopisany, niesłychany, niewidziany, w każdym mikroruchu, w każdym drgnieniu zazowego ścięgna ekscentryczny. Czy zamiarem Zazy było, że Neuer umrze ze śmiechu w bramce? Że rozdziawi z lekka dziecięce usta najlepszego golkipera świata i będzie tak stał, skamieniały? Czy Zaza oglądał zbyt dużo filmików z aerobikiem? Czy jak wrzucał, to kucał? Czy jego kolana wielbią kankana? Czy jego rozbieg był ukłonem, ukłonem w stronę kultury gospodarzy, ukłonem à la Crazy Horse? Nie wie tego nawet Zaza. Piłka ukryła się ze wstydu wysoko na trybunach, próbując wmieszać się w tłum... Jedna z niemieckich telewizji w internetach oferuje mnóstwo kątów widzenia meczów, kamera niebawem będzie również w piłce, będziemy mogli zobaczyć, co czuje...

2846

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]