Reklama

Stefan Wilkanowicz i „Grupa Przyjaciół” z Olkusza

Stefan Wilkanowicz i „Grupa Przyjaciół” z Olkusza

18.02.2013
Czyta się kilka minut
Stefana Wilkanowicza, wieloletniego redaktora naczelnego „Znaku” oraz prezesa Fundacji Kultury Chrześcijańskiej Znak, nagrodzono za całokształt działań na rzecz dialogu i pojednania chrześcijańsko-żydowskiego i polsko-żydowskiego.
Z

Za ocalanie pamięci o Żydach z Olkusza wyróżniono nieformalną „Grupę Przyjaciół” z tego miasta. Ireneusz Cieślik, Olgierd Dziechciarz, Krzysztof Kocjan i Dariusz Rozmus są m.in. organizatorami corocznego Marszu Pamięci.
Uroczystość wręczenia Nagrody odbędzie się 5 marca o godz. 10.00 w Urzędzie Miasta Krakowa (pl. Wszystkich Świętych 3-4). Tego samego dnia o godz. 16.00 w kościele św. Barbary zostanie odprawiona Msza św. w intencji ks. Stanisława Musiała.
Nagrodę im. Księdza Stanisława Musiała SJ ustanowił krakowski Klub Chrześcijan i Żydów „Przymierze”. Jej fundatorami są: Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, Prezydent Miasta Krakowa i Gmina Wyznaniowa Żydowska w Krakowie. Nagroda jest przyznawana corocznie w dwóch kategoriach: za „twórczość w duchu dialogu i współpracy chrześcijańsko-żydowskiej i polsko-żydowskiej” oraz za „inicjatywy społeczne na rzecz wspomnianego...

976

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]