Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Stała ekspozycja

Stała ekspozycja

07.09.2014
Czyta się kilka minut
Kantor planował stałą ekspozycję swoich rysunków.
© D. Krakowska / M. Stangret-Kantor
K

Kolekcja została zebrana przez autora, posegregowana w kilkadziesiąt grup odpowiadających kolejnym etapom jego twórczości i opatrzona tytułami. Kantor nazwał ją „Kolekcja A”. Cykl wystaw w Galerii-Pracowni Tadeusza Kantora przy ul. Siennej, prezentujących unikatową kolekcję rysunków, stanowić będzie dopełnienie kolejnych odsłon wystawy stałej twórczości Tadeusza Kantora w nowej siedzibie Cricoteki.

NA RYSUNKU: „Mistrz Wit” – jedna z postaci spektaklu „Niech sczezną artyści”. W tym przedstawieniu Kantor nawiązuje dialog z „Ołtarzem Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny” Wita Stwosza z Kościoła Mariackiego w Krakowie. Na scenie Teatru Cricot 2 ołtarz skonstruowany zostaje z drewnianych pręgierzy.
Depozyt w Muzeum Narodowym w Krakowie.

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]