Reklama

Sprostowanie

Sprostowanie

05.01.2015
Czyta się kilka minut
„TP” 1/2015
N

Nie jest prawdą, że – jak zostało napisane w artykule „Kto się boi Konwencji”, „TP” 1/2015 – „Po dyskusji nad dokumentem [chodzi o konwencję Rady Europy o zapobieganiu przemocy – przyp. red.] podczas posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu prof. Małgorzata Fuszara, pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania, zapowiedziała, że dokument będzie jeszcze konsultowany z »kobiecymi środowiskami katolickimi«”. Nie uczestniczyłam w posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu i nie zapowiedziałam po tym posiedzeniu, że projekt będzie jeszcze konsultowany z „kobiecymi środowiskami katolickimi”. Etap konsultacji projektu został zakończony, a szerokie konsultacje – ze wszystkimi środowiskami – przeprowadziła moja poprzedniczka oraz Pan Premier Donald Tusk. W mojej opinii przeprowadzenie dodatkowych konsultacji w tej sprawie nie jest celowe.

OD AUTORÓW:
Nie napisaliśmy, że prof. Fuszara uczestniczyła w posiedzeniu Komisji Wspólnej. Napisaliśmy, że po tym posiedzeniu pełnomocniczka rządu wyraziła nadzieję na ratyfikację Konwencji w styczniu 2015 r. (choć wedle wcześniejszych wypowiedzi przedstawicieli rządu, a także samej pełnomocniczki, miało się to stać jeszcze w roku 2014). Słowa o potrzebie konsultacji z „kobiecymi środowiskami katolickimi”, będące (wedle doniesień medialnych z 17 grudnia 2014 r., choćby na portalach gazeta.pl i tokfm.pl) wspólnym stanowiskiem rządu i Episkopatu, przypisaliśmy błędnie – za co przepraszamy – Pani Profesor. Uwaga prof. Fuszary o bezcelowości dalszych konsultacji ujawnia notabene poważną różnicę zdań między rządem a jego pełnomocniczką. Spór ten – ufamy – zostanie rychło rozstrzygnięty na korzyść ratyfikacji tego ważnego dokumentu.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Anna Goc, fot. Grażyna Makara
Dziennikarka i redaktorka „Tygodnika Powszechnego”. Doktorantka na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do 2012 r. dziennikarka krakowskiej redakcji „Gazety Wyborczej”....

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]