Reklama

Ładowanie...

Sprostowanie

Sprostowanie

05.01.2015
Czyta się kilka minut
„TP” 1/2015
N

Nie jest prawdą, że – jak zostało napisane w artykule „Kto się boi Konwencji”, „TP” 1/2015 – „Po dyskusji nad dokumentem [chodzi o konwencję Rady Europy o zapobieganiu przemocy – przyp. red.] podczas posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu prof. Małgorzata Fuszara, pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania, zapowiedziała, że dokument będzie jeszcze konsultowany z »kobiecymi środowiskami katolickimi«”. Nie uczestniczyłam w posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu i nie zapowiedziałam po tym posiedzeniu, że projekt będzie jeszcze konsultowany z „kobiecymi środowiskami katolickimi”. Etap konsultacji projektu został zakończony, a szerokie konsultacje – ze wszystkimi środowiskami – przeprowadziła moja poprzedniczka oraz Pan Premier Donald Tusk. W mojej opinii przeprowadzenie dodatkowych konsultacji w tej sprawie nie jest celowe.

OD AUTORÓW:
Nie napisaliśmy, że prof. Fuszara uczestniczyła w posiedzeniu Komisji Wspólnej. Napisaliśmy, że po tym posiedzeniu pełnomocniczka rządu wyraziła nadzieję na ratyfikację Konwencji w styczniu 2015 r. (choć wedle wcześniejszych wypowiedzi przedstawicieli rządu, a także samej pełnomocniczki, miało się to stać jeszcze w roku 2014). Słowa o potrzebie konsultacji z „kobiecymi środowiskami katolickimi”, będące (wedle doniesień medialnych z 17 grudnia 2014 r., choćby na portalach gazeta.pl i tokfm.pl) wspólnym stanowiskiem rządu i Episkopatu, przypisaliśmy błędnie – za co przepraszamy – Pani Profesor. Uwaga prof. Fuszary o bezcelowości dalszych konsultacji ujawnia notabene poważną różnicę zdań między rządem a jego pełnomocniczką. Spór ten – ufamy – zostanie rychło rozstrzygnięty na korzyść ratyfikacji tego ważnego dokumentu.

Autor artykułu

Anna Goc, fot. Grażyna Makara
Dziennikarka i redaktorka „Tygodnika Powszechnego”. Doktorantka na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do 2012 r. dziennikarka krakowskiej redakcji „Gazety Wyborczej”....

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]