Reklama

Sprostowanie

Sprostowanie

25.01.2011
Czyta się kilka minut
W "Tygodniku Powszechnym" nr. 52. z dn. 20 XII 2010 r. ukazał się wywiad z Tadeuszem Konwickim przeprowadzony przez Kalinę Błażejowską, zatytułowany "Słoneczny obłok nade mną". Niezgodne z rzeczywistością jest stwierdzenie zawarte w wypowiedzi T. Konwickiego: "opisałem ówczesnego kierownika Wydziału Kultury w KC, jak ze mną służył...". K. Błażejowska podaje nazwisko: "Wasilewski".
Ż

Żaden Wasilewski nie pracował jako kierownik Wydziału Kultury w KC. W "Kalendarzu i klepsydrze", książce wydanej w roku 1976, Konwicki pisze: "Andrzej Wasilewski (krytyk, działacz)". "»Ówcześnie« Andrzej Wasilewski był dyrektorem i redaktorem naczelnym Państwowego Instytutu Wydawniczego, prezesem Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, z-cą członka KC PZPR".

Wasilewski nie zwymyślał Konwickiego w "jakimś piśmie". Doceniając jego poczucie humoru, zamieścił w "Szpilkach" ironiczny liścik o zawodnej pamięci pisarza. Widocznie było to dla Konwickiego dotkliwe, skoro po trzydziestu czterech latach wraca do tego incydentu.

Joanna Wasilewska

Warszawa

736

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]