Reklama

Sprawa Woźniakowskiego

Sprawa Woźniakowskiego

22.02.2016
Czyta się kilka minut
Na najbliższej marcowej sesji plenarnej Komisja Konferencji Biskupów Unii Europejskiej (COMECE) zajmie się przypadkiem ocenzurowania tekstu Henryka Woźniakowskiego – dowiedział się nieoficjalnie „Tygodnik”.
P

Przypomnijmy, że na początku lutego w wydawanym przez COMECE oraz jezuitów periodyku „Europe Infos” ukazała się krytyczna wobec PiS analiza polskiej sytuacji (zob. „TP” nr 8). Prezydium Konferencji Episkopatu Polski doprowadziło do zdjęcia tego tekstu ze strony „Europe Infos”. Idąc za tym przykładem, także biskupi węgierscy spowodowali usunięcie artykułu krytykującego politykę Viktora Orbána. 15 i 16 lutego na stronie tego periodyku pojawił się biały ekran z napisem „Ocenzurowano”. Redaktor naczelna „Europe Infos” nie potwierdziła, że była to akcja protestacyjna przeciwko polskim i węgierskim naciskom. Tłumaczyła nam, że w tych dniach periodyk miał „kłopoty techniczne”. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]