Reklama

Polska, Kościół, demokracja

Polska, Kościół, demokracja

14.02.2016
Czyta się kilka minut
Inicjatywa Prezydium Episkopatu, która doprowadziła do ocenzurowania krytycznego wobec PiS głosu Henryka Woźniakowskiego, nie była konsultowana z innymi biskupami – dowiedział się „Tygodnik”.
Henryk Woźniakowski il. Andrzej Hulimka / REPORTER
T

Ten tekst zapewne przeminąłby bez echa – periodyk wydawany wspólnie przez Komisję Konferencji Biskupów Unii Europejskiej (COMECE) i Jezuickie Europejskie Centrum Społeczne (JESC) w Polsce niewielu ma czytelników. Reakcja sekretarza Episkopatu Polski bp. Artura Mizińskiego wypromowała zarówno artykuł „Co się dzieje w Polsce”, jak i „Europe- Infos”, w którym został opublikowany.

Autor tekstu, Henryk Woźniakowski, otrzymał od redakcji zamówienie, by w dziale „Podstawowe prawa” odpowiedział na pytanie: dlaczego kraj, który oparł się kryzysowi i prowadził wzorcową politykę zrównoważonego rozwoju, zaczął osłabiać demokratyczne instytucje i forsować działania ograniczające wolności obywatelskie? Podobnych politologicznych analiz zatroskanych o demokratyczne struktury w krajach europejskich na stronie „EuropeInfos” jest wiele.


CZYTAJ TAKŻE:

...

13632

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Dyskusja z Episkopatem to właściwie monolog tych z Epi. Kościół chce być neutralny, co oznacza, że zabiera głos tylko w obronie PiS. Kiedy Episkopat założy swoją komórkę na Mysiej, ja się pytam?

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]