Reklama

Spotkanie z ks. Adamem Bonieckim i Anną Goc [WIDEO]

Spotkanie z ks. Adamem Bonieckim i Anną Goc [WIDEO]

29.12.2018
Czyta się kilka minut
Jaka jest historia ks. Bonieckiego? Dlaczego nie przywiązuje wagi do rzeczy i miejsc? Kim są jego mistrzowie? Czego żałuje, co zrobiłby inaczej? Zapraszamy do obejrzenia nagrania z krakowskiego spotkania z autorką wywiadu rzeki „Boniecki. Rozmowy o życiu” i jej bohaterem, które poprowadził Michał Olszewski.
K

Ksiądz Adam Boniecki w rozmowie z Anną Goc odsłania swoje życie i opowiada o doświadczeniach, które go formowały. Wraca pamięcią do czasów okupacji, powojennej biedy, początków kapłaństwa. Wspomina wydarzenia, które zmieniły wszystko: pożegnanie z ojcem w wieku dziesięciu lat, odebranie rodzinnego domu przez władzę ludową, znajomość z Janem Pawłem II, kolejne zadania powierzane mu przez papieża. Trzeba niemałej wolności wewnętrznej, żeby zdobyć się na podobne wyznania – i wolność nie bez powodu jest jednym z najczęściej nawracających tematów tych rozmów (fragment wstępu do książki Michała Okońskiego).

Książkę „Boniecki. Rozmowy o życiu” mogą Państwo kupić w księgarni internetowej wydawnictwa Znak >>>

A dla każdego, kto do 30 grudnia 2018 wykupi dowolną prenumeratę wydania papierowego książka ks. Adama Bonieckiego „Połączenie odebrane" w prezencie. Szczegóły TUTAJ >>>
 

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]