Reklama

Boniecki. Rozmowy o życiu - transmisja na żywo

Boniecki. Rozmowy o życiu - transmisja na żywo

28.11.2018
Czyta się kilka minut
Transmisja na żywo spotkania z Anną Goc i ks. Adamem Bonieckim wokół najbardziej osobistej książki redaktora seniora „Tygodnika Powszechnego”: „Boniecki. Rozmowy o życiu”. Spotkanie prowadzi Aleksandra Klich.
Spotkanie z Anną Goc i ks. Adamem Bonieckim  w Muzeum POLIN - transmisja
W

Wydawnictwo Znak, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz Klub "Tygodnika Powszechnego" w Warszawie mają przyjemność zaprosić na spotkanie wokół książki "Boniecki. Rozmowy o życiu". W spotkaniu udział wezmą ks. Adam Boniecki oraz Anna Goc - autorka wywiadu rzeki z księdzem. Rozmowę poprowadzi Aleksandra Klich. 

Transmisja na żywo (początek o godz. 18.00):

Najbardziej osobista książka księdza Adama Bonieckiego

Co ukształtowało księdza, którego słowa są dziś ważne dla tak wielu ludzi? Dlaczego nie przywiązuje wagi do rzeczy i miejsc? Kim są jego mistrzowie? Czego żałuje, co zrobiłby inaczej? Co nie podoba mu się w polskim Kościele?

Boniecki. Rozmowy o życiu - materiały reklamowe wydawnictwa Znak
Boniecki. Rozmowy o życiu - materiały reklamowe wydawnictwa Znak

Ksiądz Adam Boniecki w rozmowie z Anną Goc odsłania swoje życie i opowiada o doświadczeniach, które go formowały. Wraca pamięcią do czasów okupacji, powojennej biedy, początków kapłaństwa. Wspomina wydarzenia, które zmieniły wszystko: pożegnanie z ojcem w wieku dziesięciu lat, odebranie rodzinnego domu przez władzę ludową, znajomość z Janem Pawłem II, kolejne zadania powierzane mu przez papieża.

ANNA GOC – dziennikarka, redaktorka „Tygodnika Powszechnego". Laureatka VI edycji Konkursu Stypendialnego im. Ryszarda Kapuścińskiego, nominowana do nagrody Grand Press w kategorii reportaż prasowy.

KS. ADAM BONIECKI – redaktor senior „Tygodnika Powszechnego". Wcześniej: duszpasterz akademicki, redaktor naczelny polskiej edycji „L'Osservatore Romano", przełożony generalny Zgromadzenia Księży Marianów.

 

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]