Reklama

Spotkajmy się na householdzie

Spotkajmy się na householdzie

20.07.2014
Czyta się kilka minut
Zamiast zapraszać na adoracje czy rekolekcje, organizują Boje Modlitewne i naleśnikowe wyżerki. Mówią: to dobre startery do rozmów o Bogu.
Członkowie pierwszej polskiej grupy UCO. Bielsko-Biała, lipiec 2014 r. Fot. Archiwum prywatne / ECU BB
H

Household to miejsce, gdzie żyje wspólnota. W Bielsku-Białej – na 70 metrach kwadratowych, na parterze starej kamienicy. W mieszkaniu są dwa duże pokoje, po studencku pusta spiżarnia. I balkon, z którego, jeśli się dobrze wychylić, widać katedrę św. Mikołaja. Tam spotykają się na akademickich mszach.
W kuchni nad blatem wiszą kartki z intencjami do „odmodlenia”. W przedpokoju – tablica z ulubionymi cytatami z Biblii. Pisane wielokolorowymi długopisami, na przypadkowych kawałkach papieru, różnymi charakterami pisma.
Mieszkanie wynajmuje pięć studiujących dziewczyn ze wspólnoty chrześcijańskiej UCO, czyli University Christian Outreach. Jej podstawą są właśnie wspólne mieszkania, w których lokatorzy, oprócz codziennego życia, dzielą się czymś jeszcze: wiarą. – Poza spotkaniami modlitewnymi budujemy między sobą bliższe relacje – mówi założycielka pierwszej grupy UCO w Polsce...

7804

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]