Reklama

Spotkajmy się na householdzie

Spotkajmy się na householdzie

20.07.2014
Czyta się kilka minut
Zamiast zapraszać na adoracje czy rekolekcje, organizują Boje Modlitewne i naleśnikowe wyżerki. Mówią: to dobre startery do rozmów o Bogu.
Członkowie pierwszej polskiej grupy UCO. Bielsko-Biała, lipiec 2014 r. Fot. Archiwum prywatne / ECU BB
H

Household to miejsce, gdzie żyje wspólnota. W Bielsku-Białej – na 70 metrach kwadratowych, na parterze starej kamienicy. W mieszkaniu są dwa duże pokoje, po studencku pusta spiżarnia. I balkon, z którego, jeśli się dobrze wychylić, widać katedrę św. Mikołaja. Tam spotykają się na akademickich mszach.
W kuchni nad blatem wiszą kartki z intencjami do „odmodlenia”. W przedpokoju – tablica z ulubionymi cytatami z Biblii. Pisane wielokolorowymi długopisami, na przypadkowych kawałkach papieru, różnymi charakterami pisma.
Mieszkanie wynajmuje pięć studiujących dziewczyn ze wspólnoty chrześcijańskiej UCO, czyli University Christian Outreach. Jej podstawą są właśnie wspólne mieszkania, w których lokatorzy, oprócz codziennego życia, dzielą się czymś jeszcze: wiarą. – Poza spotkaniami modlitewnymi budujemy między sobą bliższe relacje – mówi założycielka pierwszej grupy UCO w Polsce...

7804

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]