Reklama

Spotkajmy się na householdzie

20.07.2014
Czyta się kilka minut
Zamiast zapraszać na adoracje czy rekolekcje, organizują Boje Modlitewne i naleśnikowe wyżerki. Mówią: to dobre startery do rozmów o Bogu.
Członkowie pierwszej polskiej grupy UCO. Bielsko-Biała, lipiec 2014 r. Fot. Archiwum prywatne / ECU BB
H

Household to miejsce, gdzie żyje wspólnota. W Bielsku-Białej – na 70 metrach kwadratowych, na parterze starej kamienicy. W mieszkaniu są dwa duże pokoje, po studencku pusta spiżarnia. I balkon, z którego, jeśli się dobrze wychylić, widać katedrę św. Mikołaja. Tam spotykają się na akademickich mszach.
W kuchni nad blatem wiszą kartki z intencjami do „odmodlenia”. W przedpokoju – tablica z ulubionymi cytatami z Biblii. Pisane wielokolorowymi długopisami, na przypadkowych kawałkach papieru, różnymi charakterami pisma.
Mieszkanie wynajmuje pięć studiujących dziewczyn ze wspólnoty chrześcijańskiej UCO, czyli University Christian Outreach. Jej podstawą są właśnie wspólne mieszkania, w których lokatorzy, oprócz codziennego życia, dzielą się czymś jeszcze: wiarą. – Poza spotkaniami modlitewnymi budujemy między sobą bliższe relacje – mówi założycielka pierwszej grupy UCO w Polsce...

7804

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]