Reklama

Ładowanie...

Spory kardynałów

31.03.2014
Czyta się kilka minut
Pośród kardynałów i biskupów toczy się debata dotycząca możliwości dopuszczenia do sakramentów osób po rozwodzie, żyjących w nowych związkach.
O

Otwarcie takiej możliwości sugerowali m.in. kardynałowie z powołanej przez papieża doradców (tzw. C8) – Marx i Maradiaga. Stanowisko przeciwne zmianom prezentował kilkakrotnie prefekt Kongregacji Nauki Wiary – kard. Gerhard Müller, krytykując nawet prowadzenie debaty na ten temat.
Na ostatnim konsystorzu kard. Walter Kasper, na prośbę Franciszka, wygłosił wykład na temat rodziny (jego tekst publikujemy na naszej stronie internetowej, a fragmenty w wydaniu papierowym sprzed tygodnia), w którym sformułował m.in. propozycję konkretnych warunków dopuszczających rozwodników żyjących w ponownych związkach do Eucharystii. Z doniesień prasowych wynika, że wypowiedź kard. Kaspera wzbudziła wśród kardynałów gorącą dyskusję. Papież publicznie wyraził zadowolenie, że do niej doszło.
Kard. Müller w rozmowie z Radiem Watykańskim powiedział: „Ja nie uczestniczę w tej debacie prywatnie,...

2202

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + karnet filmowy
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp roczny + karnet filmowy
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]