Reklama

Spory kardynałów

Spory kardynałów

31.03.2014
Czyta się kilka minut
Pośród kardynałów i biskupów toczy się debata dotycząca możliwości dopuszczenia do sakramentów osób po rozwodzie, żyjących w nowych związkach.
O

Otwarcie takiej możliwości sugerowali m.in. kardynałowie z powołanej przez papieża doradców (tzw. C8) – Marx i Maradiaga. Stanowisko przeciwne zmianom prezentował kilkakrotnie prefekt Kongregacji Nauki Wiary – kard. Gerhard Müller, krytykując nawet prowadzenie debaty na ten temat.
Na ostatnim konsystorzu kard. Walter Kasper, na prośbę Franciszka, wygłosił wykład na temat rodziny (jego tekst publikujemy na naszej stronie internetowej, a fragmenty w wydaniu papierowym sprzed tygodnia), w którym sformułował m.in. propozycję konkretnych warunków dopuszczających rozwodników żyjących w ponownych związkach do Eucharystii. Z doniesień prasowych wynika, że wypowiedź kard. Kaspera wzbudziła wśród kardynałów gorącą dyskusję. Papież publicznie wyraził zadowolenie, że do niej doszło.
Kard. Müller w rozmowie z Radiem Watykańskim powiedział: „Ja nie uczestniczę w tej debacie prywatnie,...

2202

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]