Reklama

Spektakl „James X”

Spektakl „James X”

14.10.2012
Czyta się kilka minut
Spektakl „James X” – Gerard Mannix Flynn Teatr Bagatela, Scena ul. Sarego 7, 23 października 2012, godz. 21.00 Reżyseria: Gabriel Byrne Spektakl trwa 75 minut bez przerwy. Po spektaklu odbędzie się rozmowa z Mannixem.
Plakat reklamujący spektakl „James X” Fot. Archiwum KBF
I

Irlandzka rządowa komisja ds. przeprowadzania wywiadów w instytucjach odpowiedzialnych za nieludzkie traktowanie dzieci jest w trakcie obrad. W foyer czeka James X – jedno z dzieci, które padło ofiarą okrutnego traktowania. Chłopiec zamierza zaprezentować dokumenty, które w jego mniemaniu uwolnią go od przeszłości. Czekając na swoją kolej, James zdaje sobie sprawę, że komisja jest częścią tego samego systemu, który z dzieci takich jak on uczynił więźniów. Świadomość tego sprawia, że zaczyna opowiadać historię, która ostatecznie przynosi mu ulgę i wolność.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]