Reklama

Słuchajcie Franciszka

Słuchajcie Franciszka

24.11.2014
Czyta się kilka minut

Chcę cię przeprosić w imieniu całego Kościoła za ten ciężki grzech i ciężkie przestępstwa, jakich padłeś ofiarą. (...) Zajmujemy się rozwiązaniem tej sprawy. Sam to zrobię dla ciebie, twojej rodziny i dla wszystkich ofiar przestępstw księży” – mówił papież w rozmowie telefonicznej z Hiszpanem wykorzystywanym seksualnie w dzieciństwie przez księży.

Wiosną odbyła się w Hiszpanii międzynarodowa konferencja poświęcona wykorzystywaniu seksualnemu nieletnich w Kościele. Jedyna osoba, która nie mogła przedstawić żadnych danych dotyczących tego zjawiska, pochodziła właśnie stamtąd. Jak tłumaczyła, na jej starania otrzymywała ze strony przedstawicieli hiszpańskiego Episkopatu zapewnienia, że „u nich takiego problemu nie ma”. Ani ona sama, ani nikt z uczestników konferencji w takie zapewnienia nie wierzył, bo wiemy, że jest to problem społeczny, dotykający Kościoła w...

1296

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]