Reklama

Słoik św. Franciszka, czyli zero waste

Słoik św. Franciszka, czyli zero waste

06.09.2021
Czyta się kilka minut
S

Sprawdź, jaką śmiercią umrzesz – zachęca zespół Laudato Si’ przy Caritas Polska. Zależnie od odpowiedzi udzielonych w quizie online okazuje się, że np. zginiesz w wojnie o wodę albo zabije cię epidemia.

Quiz jest jedną z akcji na rzecz zwiększenia świadomości ekologicznej. Wrzesień to „Czas dla stworzenia” – inicjatywa chrześcijan na całym świecie. Z tej okazji zespół Laudato Si’ rozesłał do polskich parafii 10 tys. „Eko paczek”, zawierających m.in. encyklikę Franciszka wydrukowaną na papierze z makulatury oraz list do proboszczów z pomysłami na projekty ekologiczne. Chodzi np. o założenie „jadłodzielni” i „podzielni” ze sprzętami domowymi, zasadzenie łąki kwietnej, stworzenie „zielonej enklawy” o wysokiej bioróżno­rodności czy usunięcie betonu z placu między skrzydłami budynku szkolnego.

Jest też pomysł na „Słoik św. Franciszka”, czyli przeprowadzenie warsztatów gotowania z resztek z potraw. Do „Eko paczki” dołączono list bp. Wiesława Szlachetki, szefa Komisji Charytatywnej KEP, w którym czytamy: „Jeżeli przyjrzymy się światu z perspektywy nieustannej twórczej obecności ludzi dobrej woli, to widzimy, że jest w nim o wiele więcej dobra niż zła”. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]