Reklama

Sławiańsk się dźwiga

Sławiańsk się dźwiga

23.08.2014
Czyta się kilka minut
Na głównym placu miasta mnóstwo dzieci. Aż trudno uwierzyć, że wszystkie są stąd. Bawią się pod Leninem. Pomnik wodza rewolucji nie upadł, ale został okraszony ukraińską flagą.
C

Czwartek, 21 sierpnia. Pod Radą Miejską w Sławiańsku, stojącą za plecami Lenina, nie ma już kolejek czekających na pomoc humanitarną. Od miesiąca jest prąd i woda. Sklepy są dobrze zaopatrzone i w większości działają. Wiele osób przesiaduje w barach. Ci, którzy mieli do czego wrócić, mogą wieść normalne życie. Sławiańsk już od dawna nie był tak beztroski.
Gorzej jest tylko na obrzeżach miasta, gdzie na skutek walk zniszczono lub uszkodzono wiele budynków. Powoli trwają remonty, ale w niektórych przypadkach w grę wchodzi jedynie zbudowanie ich na nowo.
Powrót do domu
Po ucieczce prorosyjskich separatystów na początku lipca, miasto było w tragicznym stanie – bez wody, bez prądu [o sytuacji wyzwolonych przez ukraińską armię miast na wschodzie kraju pisaliśmy w „TP” nr 29 – red.]. Mieszkańcy, którzy zostali w Sławiańsku, byli wygłodzeni. Niektórzy z...

4895

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]