Reklama

„Ślad” dla Polaka

„Ślad” dla Polaka

02.02.2009
Czyta się kilka minut
Grzegorz Polak został laureatem drugiej edycji Nagrody Dziennikarskiej „Ślad” im. biskupa Jana Chrapka, przyznawanej osobom, których „działalność w szeroko rozumianej sferze mediów przyczyniła się do budowania kultury prawdy, porozumienia i dialogu”.
W

Wyróżniono go „za niezwykłą wprost umiejętność przekazywania wiedzy o Kościele w sposób profesjonalny i atrakcyjny, a zarazem bardzo prosty, zrozumiały, czasem nawet dowcipny”. Polak, ur. 1952, pracował m.in. w „Więzi”, „Gazecie Wyborczej” i KAI. Dziś jest zatrudniony w koncernie Edipresse, dla którego przygotowywał papieskie numery „Vivy”, a ostatnio serię „Jan Paweł II. Kolekcja”. Opracował dwa wydania „Kto jest kim w Kościele”. Oprócz pracy dziennikarskiej, zaangażowany jest także w dialog międzyreligijny i ekumeniczny. W latach 1981-1991 był współorganizatorem - u boku Jana Turnaua - comiesięcznych nabożeństw ekumenicznych w kościele ewangelicko-reformowanym w Warszawie, a w 1984 r., z o. Andrzejem Madejem inicjował w Kodniu Spotkania Ekumeniczne Młodych. W latach 1996-1999 był członkiem Komitetu Episkopatu Polski do Dialogu z Judaizmem. Przez wiele lat współpracował z zasłużonym...

2822

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]