Reklama

Skarb na ziemi czy skarb w niebie

Skarb na ziemi czy skarb w niebie

26.06.2018
Czyta się kilka minut
Ewangelia z Piątku ostatniego tygodnia:
N

Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie mól i rdza niszczą, i gdzie złodzieje włamują się i kradną; gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą, i gdzie złodzieje nie włamują się i nie kradną” (Mt 6, 19n). Nietrudno powiedzieć.

Każdy z nas ma w życiu doświadczenie „zbierania do dziurawego mieszka”. Widzieliśmy już nieraz zniszczenie tego, co z trudem udało się nam wypracować. Każdy z nas na pewno wyrzucał do kosza rzeczy, bez których wcześniej nie wyobrażał sobie życia: od przetartych i rozsypujących się ze starości, ulubionych koszul, przez noszone latami buty na dziurawych podeszwach, po zalane przypadkowo na biwaku książki i przestarzałe komputery. Zdarzyło się wielu z nas płakać po zgubieniu (czasem kradzieży) medalika otrzymanego od dziadków czy innego znaczącego drobiazgu od najbliższych osób. Niektórych z nas życie doświadczyło znacznie...

3159

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]