Reklama

Siewca

Siewca

16.10.2018
Czyta się kilka minut
Duchowa rewolucja Jana Pawła II, z której początkowo nie zdawaliśmy sobie sprawy, dziś stopniowo przynosi owoce.
T

Tegoroczny [2009] Dzień Papieski to 31. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Czym jest ta rocznica dla tych, którzy tamten dzień przeżyli jako ludzie dorośli, a czym dla tych, dla których JP2 był synonimem słowa „papież”, bo innego nie znali? Czym te rocznice będą za lat 10, 20, 100? Intensywność jego obecności w naszym życiu, w życiu Polski, w życiu Kościoła i świata oraz intensywność jego nieobecności nasuwają pytanie: co zostanie?

Jan Paweł II odnowił oblicze Kościoła. Jego dziedzictwo to nowa duchowość, która ukazuje sposób bycia chrześcijaninem dzisiaj: odważnie przeżywać swój czas i żyć wiarą, która się nie obawia konfrontacji ze światem. Żeby to zobaczyć, trzeba wykonać pracę taką, jaką mógłby wykonać historyk za lat 50: pominąć w pontyfikacie rzeczy nieistotne, małe polemiki, stare uprzedzenia. To, co zrobił ten papież, jego czyny i słowa, to...

9347

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]