Reklama

Siewca

Siewca

13.10.2009
Czyta się kilka minut
Duchowa rewolucja Jana Pawła II, z której początkowo nie zdawaliśmy sobie sprawy, dziś stopniowo przynosi owoce.
Jan Paweł II /fot. KNA-Bild
T

Tegoroczny Dzień Papieski to 31. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Czym jest ta rocznica dla tych, którzy tamten dzień przeżyli jako ludzie dorośli, a czym dla tych, dla których JP2 był synonimem słowa "papież", bo innego nie znali? Czym te rocznice będą za lat 10, 20, 100? Intensywność jego obecności w naszym życiu, w życiu Polski, w życiu Kościoła i świata oraz intensywność jego nieobecności nasuwają pytanie: co zostanie?

Gian Franco Svidercoschi, autor wywiadu rzeki z kard. Stanisławem Dziwiszem, a przez to współautor scenariusza filmu o Janie Pawle II, odpowiada na te pytania już samym tytułem swej najnowszej książki, właśnie wydanej w Polsce: "Papież, który nie umiera. Dziedzictwo Jana Pawła II". Poprosiliśmy, by nam opowiedział o tym dziedzictwie i o zmarłym Papieżu, który nie umiera. Ks. Adam Boniecki

...
8813

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]