Reklama

Ładowanie...

Scenariusze rozwoju

Scenariusze rozwoju

24.06.2013
Czyta się kilka minut
Jednym z ważnych tematów spotkania w Krakowie była wspólna europejska waluta.
Fot. Kamila Buturla
W

W obliczu kłopotów, z jakimi boryka się część krajów strefy euro, potrzebna jest nam rzetelna debata na temat korzyści, ale i zagrożeń, jakie niesie przynależność do tego grona. Dzięki temu unikniemy błędów popełnionych już przez innych. Istotnym wątkiem dyskusji była również próba wskazania dróg rozwoju Polski i regionów europejskich po 2020 r., kiedy to zmniejszy się strumień unijnych funduszy. Środki europejskie, jak zauważył jeden z naszych panelistów, mogą być swoistym narkotykiem. Umożliwiają w krótkiej perspektywie znaczące zwiększanie inwestycji, ale mogą też utrudniać rozwój w oparciu o własny potencjał. Choć to odległa perspektywa, moim zdaniem już teraz powinniśmy opracować scenariusze budowania konkurencyjnej pozycji regionu własnymi siłami.

Marek Sowa, Marszałek Województwa Małopolskiego

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]