Reklama

Scenariusze rozwoju

Scenariusze rozwoju

24.06.2013
Czyta się kilka minut
Jednym z ważnych tematów spotkania w Krakowie była wspólna europejska waluta.
Fot. Kamila Buturla
W

W obliczu kłopotów, z jakimi boryka się część krajów strefy euro, potrzebna jest nam rzetelna debata na temat korzyści, ale i zagrożeń, jakie niesie przynależność do tego grona. Dzięki temu unikniemy błędów popełnionych już przez innych. Istotnym wątkiem dyskusji była również próba wskazania dróg rozwoju Polski i regionów europejskich po 2020 r., kiedy to zmniejszy się strumień unijnych funduszy. Środki europejskie, jak zauważył jeden z naszych panelistów, mogą być swoistym narkotykiem. Umożliwiają w krótkiej perspektywie znaczące zwiększanie inwestycji, ale mogą też utrudniać rozwój w oparciu o własny potencjał. Choć to odległa perspektywa, moim zdaniem już teraz powinniśmy opracować scenariusze budowania konkurencyjnej pozycji regionu własnymi siłami.

Marek Sowa, Marszałek Województwa Małopolskiego

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]