Reklama

Niepewność stwarza szanse

Niepewność stwarza szanse

23.06.2015
Czyta się kilka minut
Celem Konferencji Krakowskich jest spotkanie intelektualistów, którzy debatują o wyzwaniach współczesnego świata.
Fot. Kamila Zarembska
W

Wydarzenia ostatnich miesięcy pokazują, jak poważne wyzwania stoją przed krajami i regionami. Jak stwarzać warunki dla trwałego rozwoju w czasach niepewności? Jak reagować na masowe migracje? Jakie zachowania podejmować w obliczu konfliktów zbrojnych nieopodal europejskich granic? Te problemy wymagają tworzenia scenariuszy działania. Niepewność wyzwala kreatywność i stwarza warunki, w których konieczna jest współpraca nie tylko z bliskimi sąsiadami, ale i odległymi krajami. Taka sytuacja otwiera pole działania dla samorządów, zwłaszcza że samorządność w Polsce cieszy się szacunkiem i zaufaniem. Jednak przy okazji świętowania jej ćwierćwiecza musimy zadać pytanie, czy jest ona w stanie sprostać nowym wyzwaniom i czy nie wymaga zmian? Spotykamy się podczas Konferencji Krakowskiej, aby pytać, gdyż największym wrogiem jest poczucie nieomylności. ©

MAREK SOWA jest marszałkiem Województwa Małopolskiego

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]