Reklama

Rzecz Obywatelska (15/2007)

Rzecz Obywatelska (15/2007)

10.04.2007
Czyta się kilka minut
"Tygodnik Powszechny" był niezależną inicjatywą obywatelską w nieobywatelskim państwie, jakim była PRL. Dziś organizacje pozarządowe - tzw. trzeci sektor - są w Polsce wielką, choć często niedocenianą siłą. Bez ich działalności nie sposób sobie wyobrazić pomocy bezdomnym, niepełnosprawnym, ofiarom klęsk żywiołowych, bezrobotnym... To w dużej mierze dzięki nim możemy realizować inicjatywy obywatelskie, kultywować uznawane wartości, organizować się - dojrzewać jako społeczeństwo do odpowiedzialności.
U

Uczestnictwo i popieranie wszelkich dobrych działań społecznych - także tych pozornie drobnych, angażujących mieszkańców jednej wsi czy ulicy - jest nadal jednym z zadań naszego pisma. Chcemy o takich działaniach opowiadać, łącząc ze sobą tych, którzy zajmują się podobnymi sprawami w różnych miejscach, pytając fachowców, jak sprawić, by dobre pomysły sprawnie przekształcały się w konkret, i przedstawiając organizacje wspierające oddolne inicjatywy.

Cykl "Rzecz Obywatelska" będziemy wydawać - razem z Forum Inicjatyw Pozarządowych - co kwartał. Tematem przewodnim aktualnego numeru jest dialog społeczny.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]