Reklama

Rządowa schizofrenia

Rządowa schizofrenia

08.02.2015
Czyta się kilka minut
„TP” 4 / 2014
Z

Za bardzo trafne uważam spostrzeżenia red. Rafała Wosia, który zauważył (w artykule „Czubek nosa klasy średniej”), że nie można być w jednej chwili liberałem-górnikożercą, by w kolejnej domagać się interwencji państwa w los „frankowiczów”. Rzeczywiście, wielu z nas cechuje ten rodzaj opisanej przez autora „schizofrenii”. Co gorsza, dotyka ona również władze tego państwa, tyle że w wersji à rebours. Pani premier, negocjując z górniczymi związkami zawodowymi, pełna jest społecznej wrażliwości i zrozumienia dla trudnej doli przedstawicieli tej nierentownej branży. Nagle sprawa jest załatwiona, już nie likwidujemy deficytowych kopalń. Brakujące miliardy jakoś się znajdą. Tymczasem dla „frankowiczów” rząd ma jedynie chłodną analizę o konieczności przestrzegania zasad gospodarki rynkowej i odpowiedzialności za własne decyzje inwestycyjne.
Komentarz ze strony tygodnikpowszechny.pl

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]