Reklama

Rozum i światło

Rozum i światło

01.01.2006
Czyta się kilka minut
Współczesny człowieku, dojrzały, ale często słaby w myśleniu i w woli, pozwól wziąć się za rękę Dziecięciu z Betlejem; nie bój się, zaufaj Mu! - wzywał Benedykt XVI w Boże Narodzenie.
W

W Wigilię tuż po zmierzchu, zgodnie ze zwyczajem zainicjowanym przez Jana Pawła II, w oknie Pałacu Apostolskiego zapalono świecę pokoju. Gdy na chwilę zgaszono światło w papieskich apartamentach, Benedykt XVI pobłogosławił nią zgromadzonych na Placu św. Piotra.

O północy w Bazylice rozpoczęła się Pasterka. Papież wygłosił homilię: “Bóg stał się jednym z nas, abyśmy mogli być z Nim, upodobnić się do Niego. Jako znak swój wybrał Dziecię w żłobie: On jest taki.

W ten sposób uczymy się Go poznawać.

I w każdym dziecku błyszczy coś z promienia owego dzisiaj, z bliskości Boga, którą mamy miłować i której powinniśmy się podporządkować - w każdym dziecku, także w tym, które się jeszcze nie narodziło" - podkreślił Benedykt XVI. Oś kazania stanowiły rozważania o światłości: “Światło oznacza przede wszystkim poznanie, oznacza prawdę w...

5864

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]