Reklama

Rosja: układ zamknięty

22.04.2013
Czyta się kilka minut
Przed sądem, oskarżony o machinacje finansowe w przedsiębiorstwie Kirowles, stanął Aleksiej Nawalny – najbardziej znana twarz rosyjskiej opozycji pozasystemowej.
N

Nawalny to autor popularnego sloganu: „partia Jedna Rosja – partia oszustów i złodziei”. W swoich publikacjach na blogu i na portalach internetowych tropi nieprawidłowości w funkcjonowaniu biurokracji i przewały finansowe dokonywane przez ludzi z obozu władzy. To na niego patrzą z nadzieją przeciwnicy Putina. Nawalny nie ukrywa, że ma ambicje polityczne: zapowiedział, że chce zostać prezydentem. Tylko czy człowiek spoza systemu ma w Rosji szanse przebić się na szczyty i stworzyć alternatywę dla grupy trzymającej władzę?
W sprawie domniemanych machinacji wokół firmy Kirowles dochodzenie wszczynano już wcześniej kilka razy. Sprawę umarzano „z braku znamion przestępstwa”. Ale w zeszłym roku – po wielkich demonstracjach antyputinowskich, w których Nawalny brał aktywny udział – ponownie do niej powrócono. Kreml sukcesywnie neutralizuje liderów opozycji pozasystemowej. Proces...

1510

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]