Reklama

Resumé

27.01.2006
Czyta się kilka minut
Każdy, kto chce dziś napisać choćby jedno zdanie o polityce, powinien podać nie tylko rok i miesiąc, ale także dzień i godzinę, o której to pisze. Tempo zmian jest bowiem takie, że już za chwilę wszystko może być nieaktualne. Piszę więc 15 stycznia, w niedzielę, o godz. 18.05; czyli między drugim czytaniem ustawy w Sejmie a zapowiedzianą na jutro wizytą Platformy u Prezydenta. A oto zdanie: gdyby wydarzenia ostatnich paru dni nie dotyczyły losów sporego państwa w środkowej Europie, można by się im przyglądać z zaciekawieniem, jak grom i zabawom drużyny harcerskiej na obozie, spektaklowi kabaretu średnich lotów lub występom przedwojennego cyrku Staniewskich. Braci.
N

Niewdzięczność

Klęska w konkursie lotów narciarskich, sarkastyczne, zjadliwe komentarze, niesympatyczne ponoć reakcje części kibiców.

Myślę o wszystkich chwilach radości, uniesień, prawdziwych wzruszeń, które dawał nam Adam Małysz przez kilka długich, wyczerpujących siły sezonów.

Myślę o spadkach formy i odejściach Simona Ammana, Schmidta czy Hannawalda, które wydawały się nam zupełnie naturalne i zrozumiałe, zwłaszcza w tej dyscyplinie sportu.

Myślę też o niewdzięczności, która jest paskudną cechą ludzkiego charakteru...

Czas

Zadzwoniła młoda dziewczyna z życzeniami noworocznymi i spytała, co słychać.

"Cóż - odpowiedziałam. - Jestem starsza o rok".

"Ja też - ona na to. - Dla wszystkich czas biegnie tak samo".

...
1382

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]