Reklama

Resumé

Resumé

27.01.2006
Czyta się kilka minut
Każdy, kto chce dziś napisać choćby jedno zdanie o polityce, powinien podać nie tylko rok i miesiąc, ale także dzień i godzinę, o której to pisze. Tempo zmian jest bowiem takie, że już za chwilę wszystko może być nieaktualne. Piszę więc 15 stycznia, w niedzielę, o godz. 18.05; czyli między drugim czytaniem ustawy w Sejmie a zapowiedzianą na jutro wizytą Platformy u Prezydenta. A oto zdanie: gdyby wydarzenia ostatnich paru dni nie dotyczyły losów sporego państwa w środkowej Europie, można by się im przyglądać z zaciekawieniem, jak grom i zabawom drużyny harcerskiej na obozie, spektaklowi kabaretu średnich lotów lub występom przedwojennego cyrku Staniewskich. Braci.
N

Niewdzięczność

Klęska w konkursie lotów narciarskich, sarkastyczne, zjadliwe komentarze, niesympatyczne ponoć reakcje części kibiców.

Myślę o wszystkich chwilach radości, uniesień, prawdziwych wzruszeń, które dawał nam Adam Małysz przez kilka długich, wyczerpujących siły sezonów.

Myślę o spadkach formy i odejściach Simona Ammana, Schmidta czy Hannawalda, które wydawały się nam zupełnie naturalne i zrozumiałe, zwłaszcza w tej dyscyplinie sportu.

Myślę też o niewdzięczności, która jest paskudną cechą ludzkiego charakteru...

Czas

Zadzwoniła młoda dziewczyna z życzeniami noworocznymi i spytała, co słychać.

"Cóż - odpowiedziałam. - Jestem starsza o rok".

"Ja też - ona na to. - Dla wszystkich czas biegnie tak samo".

...
1382

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]