Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Resort przywraca rangę

Resort przywraca rangę

23.04.2018
Czyta się kilka minut
Można sobie z pewnością wyobrazić lepsze, a już na pewno bardziej dyplomatyczne otwarcie tej reformy.
K

Koniec z przymykaniem oczu na to, że kształcimy słabych nauczycieli” – oświadczył w radiu Tok FM wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr Müller. Dodał, że dziś nauczycielami zostają osoby, które „ledwo zdały maturę”.

Resort nauki planuje zmienić program kształcenia kandydatów do zawodu; ograniczyć liczbę uczelni uprawnionych do kształcenia nauczycieli; zwiększyć ilość zajęć praktycznych. „Zawód nauczyciela musi odzyskać należną mu rangę” – mówi wiceminister. Czy rzeczywiście odzyska, dowiemy się za wiele lat, gdy resortem nauki będzie kierowała któraś z kolejnych ekip. ©℗

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]