Reklama

Rękawica rzucona przyszłości

Rękawica rzucona przyszłości

22.05.2006
Czyta się kilka minut
fot. KNA-Bild
J

JAROSŁAW BOROWIEC: - Księże Arcybiskupie, do jakiej Polski przyjedzie Benedykt XVI?

ABP STANISŁAW GĄDECKI: - Jest to ta sama Polska, do której przyjeżdżał Jan Paweł II. Kościół czerpie siły z tych samych źródeł - Słowa Bożego, sakramentów oraz posługi miłości. Ale ojczyzna ma inną postać polityczną. Zmiany demokratyczne doprowadziły do rządów prawicowych, które stawiają sobie inne cele. Spotkanie Papieża z Polską nie będzie już spotkaniem rodaka z ziomkami, tylko wizytą Pasterza Kościoła Powszechnego u jego wiernych - to także kształtuje odmienną atmosferę tego przyjazdu. Nie znaczy to jednak - co udowodniły już reakcje naszych rodaków po wyborze Benedykta XVI - żeby ta wizyta miała być mniej owocna.

Wiara i niewierność

- W liście pasterskim na III Niedzielę Wielkanocną biskupi napisali, że Papież "przyjeżdża...

8417

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]