Reklama

Pytania do Platformy

Pytania do Platformy

15.05.2017
Czyta się kilka minut
PiS zadał ugrupowaniu Grzegorza Schetyny cztery pytania. Odpowiedzi, jakich udzielił lider PO, też budzą znaki zapytania.
N

Na pytanie pierwsze, o przyjmowanie uchodźców, Schetyna odpowiedział wpierw, że PO jest przeciw, a później zaczął kluczyć – tak dla pomocy humanitarnej uchodźcom, nie dla „nielegalnych imigrantów”. Czy nie podobnie czyni od dawna partia Jarosława Kaczyńskiego?

Na pytanie drugie, o program 500 plus, Platforma odpowiada: nie zlikwidujemy, ale zmodyfikujemy. PO, która projekt PiS kiedyś krytykowała, chce go teraz… rozszerzyć na każde dziecko.

Trzecie pytanie dotyczyło wieku emerytalnego. Partia Schetyny nie zamierza go podnosić – choć to jej rząd wprowadził próg 67 lat, obniżony następnie przez PiS – za to planuje w ramach zachęty do dłuższej pracy rozdawać… trzynastą emeryturę. Jaki jest jej sens, skoro dzisiejszy system emerytalny rządzi się właśnie logiką premii za dłuższą pracę?

Wreszcie pytanie czwarte – i najbardziej konkretna odpowiedź. PO chce likwidować IPN oraz CBA. Ale i tu rodzi się wątpliwość, skoro obie instytucje powstały wiele lat temu przy jej poparciu.

Pytanie piąte – niezadane przez polityków PiS – dotyczy tożsamości Platformy. Że partia Schetyny prowadzi grę „pod sondaże” (większość Polaków nie chce uchodźców, nie ma ochoty pracować do 67. roku życia, chce za to otrzymywać pieniądze na dzieci), to oczywiste. Tylko czy będąc raz PiS-em bis, innym razem PiS-em plus, da się wygrać wybory? ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Przemysław Wilczyński / Fot. Grażyna Makara
Dziennikarz działu krajowego „Tygodnika Powszechnego”, specjalizuje się w tematyce społecznej i edukacyjnej. Jest laureatem Nagrody im. Barbary N. Łopieńskiej i – wraz z Bartkiem Dobrochem...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]