Reklama

PWM: Gramy czysto od 70 lat [pobierz PDF]

PWM: Gramy czysto od 70 lat [pobierz PDF]

30.10.2015
Czyta się kilka minut
Siedem dekad najważniejszego (po nim przepaść) wydawnictwa muzycznego w Polsce to okazja, by przyjrzeć się bliżej wielkiemu dziełu zwanemu PWM.
Okładka dodatku PWM: Gramy czysto od 70 lat
Okładka dodatku PWM: Gramy czysto od 70 lat
S

Stąd dwa komplementarne spojrzenia na historię krakowskiej oficyny, a także parę słów o roli PWM-u w naszym mówieniu o muzyce. I wreszcie przedstawienie nowego – czyli odnalezionego i wykończonego – utworu Henryka Mikołaja Góreckiego, "Sanctus Adalbertus", który zabrzmi po raz pierwszy na rocznicowym koncercie PWM 4 listopada w krakowskim ICE. Gdyż PWM wart jest mszy – wart jest nawet św. Wojciecha.


 Gramy czysto od 70 lat
Okładka dodatku PWM: Gramy czysto od 70 lat

Dodatek specjalny. Redakcja: Jakub Puchalski

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Ur. 1973. Jest krytykiem i publicystą muzycznym, historykiem kultury, współpracownikiem „Tygodnika Powszechnego” oraz Polskiego Radia Chopin, członkiem jury International Classical Music...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]